KreSan jaunumi

Pieraksties jaunumiem un īpašajiem piedāvājumiem!

Jūs varat atrakstīties no informācijas saņemšanas jebkurā laikā. 

.

Kas ir aromterapija?

Aromterapija ir moderns ārstniecības veids, kurā tiek lietotas dažādas dabiskas ēteriskās eļļas, kas pagatavotas no augiem, ziediem, augļiem un palīdz uzturēt fizisko un garīgo veselību. Daudzos augos ir ļoti vērtīgas eļļas, kurām katrai ir savas specifiskās īpašības un mērķi arī medicīnas lauciņā. Piemēram, apelsīna un skābenā citrona miza ir augļu svarīgākais eļļu avots. Eļļas kvalitāte ir atkarīga no auga, tā ziedlapām, sēklām, saknēm un mizas. Vērtīgo eļļu ieguve un apstrāde ir ļoti sarežģīts darbs, kuram ir vajadzīgas speciālas zināšanas un iemaņas. Dažu eļļu ieguve ir ļoti dārga. Aizvien vairāk cilvēku meklē dabīgus dziedniecības līdzekļus (tajā skaitā ēteriskās eļļas) – tādus, kas neradītu nepatīkamas blaknes un alerģijas. Aromterapija ir terapeitiska metode, kur ēteriskās eļļas izmanto, lai līdzsvarotu, harmonizētu un dziedinātu cilvēka fizisko un ēterisko ķermeni. 

Pasaulē ir vairāk kā 200 ēterisko eļļu, un, izmantojot dažādas modernās metodes, mūsdienās iespējams iegūt ēteriskās eļļas pat no tādiem augiem, no kuriem agrāk tās neieguva. Tomēr tas, kādu skaitu ēterisko eļļu aromterapijā izmantos, atkarīgs no aromterapeita un metodēm ar kurām tas strādā.

Aromterapija jau kopš aizvēsturiskiem laikiem (pat ja vēl netika izmantots šis termins) ir bijusi viena no galvenajām dziedniecības metodēm visā pasaulē. Augu valsts produkti tika izmantoti gan skaistumkopšanā, gan ārstniecībā. Tā tas bija līdz brīdim, kad parādījās ķīmiskā rūpniecība un cilvēki sāka ražot sintētiskās smaržas, kosmētiku un ārstniecības preparātus no sintētiskām izejvielām. Tajā brīdī aromterapija diemžēl tika “pabīdīta malā”.

Šobrīd tādās Eiropas valstīs kā – Francija, Vācija, Šveice un Lielbritānija ir populāra klīniskā aromterapija. Tā tiek lietota kā komplementārā jeb papildinošā terapija, bieži vien paralēli klasiskajām ārstniecības metodēm.

Kā aromterapija darbojas? 

Eteriskās eļļas iedarbojas divos veidos: 

1. Kad tās tiek ieelpotas, aromāts tiek uztverts ar ožas receptoriem. Tie atrodas nāsīs un ir cieši saistīti ar galvenajiem smadzeņu centriem, kas nosaka cilvēka garastāvokli. 

2. Eļļa var tikt absorbēta arī ar ādas starpniecību. Dažreiz abas šīs metodes darbojas paralēli viena otrai.

Kā izvēlēties eļļu sev? 

Eļļu izvēle jābalsta uz smaržām, kas jums ir tīkamas, un uz to, kam tās ir domātas. Galvenais šajā procesā ir tas, ka, elpojot šīs smaržas, jūs izjūtat labsajūtu. Tikai tad aromterapijai būs kāda jēga. Nepatīkamam aromātam var būt pilnīgi pretējs efekts. 

Svarīgākie eļļu avoti 

Visas svarīgākās eļļas nāk no šādām četrām smaržu grupām – citrusaugiem, ziedaugiem, zaļumiem un meža augiem. Katrai šīs grupas smaržai ir sava iedarbība uz cilvēka emocionālā un fiziskā stāvokļa izmaiņām.

Vai radies kāds jautājums?

Sazinies ar mani kresan@inbox.lv

0
 .