Par bišu vaska drāniņām

Plastmasas iepakojums nedara neko labu ne videi, ne ēdienam, kurš tajā iesaiņots. Bišu vaska drāniņa ir dabīga alternatīva ēdiena uzglabāšanai. Elpojošs un dabisks produkts, kas sastāv no biteniekiem iegādāta bišu vaska, jojobas eļļas, priežu sveķu pulvera un 100% kokvilnas auduma. Jojobas eļļa palīdz saglabāt pārklājumu mīkstu un elastīgu. Tā ir dabiska antibakteriāla eļļa, kas ir arī droša pārtikai. 

Kādos nolūkos lieto?

  • Ietin tajā maize, sieru, cepumus, riekstus, sviestmaizes, dārzeņus, augļus, garšaugus;
  • Pārklāj to pāri bļodai ar salātiem vai katliņam. 

Vārdu sakot, jebkurā gadījumā, kur Jūs varētu būt izmantojis plastmasas iesaiņojuma apvalku vai plastmasas rāvējslēdzēja maisiņu, Jūs varat izmantot bišu vaska drāniņu.

Saskaroties ar roku siltumu produkts paliek elastīgs un viegli veidojams vēlamajā formā. Audums lietojams atkārtoti, vairākas reizes, līdz pat gadam. To var mazgāt vēsā ūdenī un pat izmantot vieglu trauku mazgājamo līdzekli. Pēc mazgāšanas audumam jāļauj nožūt, tad to var salocīt un uzglabāt. Tas lieliski noder arī gadījumos, kad nepieciešams attaisīt ievārījuma burku un nav blakus stipru roku. Ņemot vērā izejmateriālu, bišu vasku, virtuves saimniekam tomēr jāatceras, ka produktu nevajadzētu turēt karstumā — tiešos saules staros, to nedrīkst likt cepeškrāsnī, mikroviļņu krāsnī un mazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Tāpat neiesaku tajā uzglabāt svaigas zivis un gaļu.

Produkta noslēpums ir dabiskajā vaskā, kas satur daudz dažādu aktīvu bišu produktu daļu. Vaskam piemīt konservējošas un antibakteriālas īpašības, līdz ar to arī uz produkta nerodas baktērijas. Tas jau izsenis ir ticis izmantots gan ēdiena uzglabāšanā, gan trauku virsmu apstrādē. Tas ticis izmantots, pat iebalzamējot faraonus. Kā jau visā, arī mēs atgriežamies pie saknēm un izmantojam materiālu, kas bija nedaudz aizmirsts.

Atkarībā no tā, cik bieži bišu vaska drāniņas tiek izmantotas, to lietošana var ilgt līdz gadam. Pēc tam viss, kas jums nepieciešams, ir atkārtoti ievaskot drāniņas, lai turpinātu tās lietot. Bišu vaska drāniņas ir arī kompostējamas pēc nolietošanas. 

Jautājums, vai šādas bišu vaks drāniņas var pagatavot mājas pastākļos? - jā, protams, var. Var pieteikties meistarklasei, lai apgūtu šīs prasmes un iemaņas draugu lokā, kā izklaidi dažādos svētkos, pasākumos un jubilejās.

Vai radies kāds jautājums?

Sazinies ar mani kresan@inbox.lv

0
 .