KreSan jaunumi

Pieraksties jaunumiem un īpašajiem piedāvājumiem!

Jūs varat atrakstīties no informācijas saņemšanas jebkurā laikā. 

.

Astroloģija un aromterapija?

Ja jums rodas jautājums, kā uz zemes var savienot zodiaka zīmes un ēteriskās eļļas ....... labi, es biju tāda pati, kad es pirmo reizi sāku savu aromterapijas ceļojumu!

Faktiski, kā es uzzināju, tā nebija pat īpaši jauna ideja! Daudzi agrīnie augu speciālisti bija arī astrologi! Šie agrīnie augu speciālisti katram augam piešķīra valdošo planētu. Tas jaunākajai aromterapeitu paaudzei atviegloja šo divu senču mākslas apvienošanu, lai izvēlētos ēteriskās eļļas atbilstoši indivīda astroloģijas diagrammai.

Astroloģijai un aromterapijai ir vairāk kopīga, nekā vairumam cilvēku varētu šķist. Šīs abas jomas spēcīgi ietekmē gan zinātniskā gan arī garīgās pārliecības. Ir daži, kas izvēlas koncentrēties tikai uz vienu no šiem aspektiem, bet daudz ko var iemācīties, atzīstot abas monētas puses. Gan astroloģija, gan aromterapija var būtiski ietekmēt garastāvokli, prātu, izvēles iespējas un veselību.

Jums nav jābūt ekspertam nevienā jomā, lai saprastu, kā tās ietekmē jūs un kā vislabāk izmantot viņu ietekmi uz ikdienas dzīvē. Pamatinformācija par abiem atsevišķiem jēdzieniem, kā arī par to, kā tās var strādāt kopā, ir lieliska vieta, kur sākt.

Ievads astroloģijā

Pašā kodolā astroloģija ir debess ķermeņu, to kustību un pozīciju izpēte attiecībā vienai pret otru. Mēdz teikt, ka šo debess ķermeņu kustības un novietojums ietekmē vairākus notikumus uz Zemes. Jo īpaši tās ietekmē noteiktus mirkļus laikā. Viens no šādiem laika momentiem ir dzimšana, tāpēc astroloģiju bieži aplūko personiskā mērogā.

Runājot par astroloģiju, vairums cilvēku uzreiz domā par savu horoskopu. Lielākā daļa no mums ir pazīstami ar mūsu zodiaka zīmēm un var izlasīt horoskopus, kas paredz mūsu nākotnes attiecību izvēli vai finansiālos panākumus. Šo zodiaka zīmi nosaka dažādu debess ķermeņu stāvoklis tajā brīdī, kad mēs piedzimstam.

Katrai personai ir dzimšanas diagramma, kas atspoguļo viņa dzimšanas laiku. Diagramma ietver dažādu planētu, zvaigžņu, zvaigznāju un citu debess ķermeņu relatīvo stāvokli. Svarīga informācija, kas nepieciešama dzimšanas diagrammas izveidošanai, ietver dzimšanas vietu, dzimšanas datumu un precīzu dzimšanas laiku.

Šī diagramma nosaka personas zodiaka zīmi starp citām zīmēm. Cilvēka dzimšanas brīdī saule iet caur īpašu zodiaka zīmi. Tā ir zīme, ko visbiežāk dēvē par cilvēka zodiaka personību, lai gan tā ir konkrētāk viņu “saules zīme”. Zīme, kur mēness bija dzimšanas brīdī, ir pazīstama kā personas “mēness zīme”, un tā precīzāk atspoguļo cilvēka emocionāla personību un garastāvokli.

Ir arī citas pazīmes, kuras var noteikt, izmantojot diagrammu, kas atspoguļo dažādus personības aspektus. Piemēram, pieaugošā zīme ir zodiaka zīme, kas dzimšanas brīdī pacēlās uz austrumu horizonta. Mēdz teikt, ka tas pārstāv spontānas darbības.

Visi šie simboli kopā var sniegt momentuzņēmumu par to, kā cilvēks uzvedīsies dzīvē. Viņi var arī palīdzēt tam saprast sevi jaunos veidos. Noteiktas pazīmju kombinācijas ir vairāk pakļautas cīņai ar nemieru vai stresu. Šīs pazīmes nekādā gadījumā nediktē jūsu darbības, bet, izprotot tās, jūs varat sākt saprast, kāpēc jūtaties noteiktos veidos vai kāpēc jūtaties spiests izdarīt noteiktas izvēles.

Interesantākais ir tas, ka noteiktas pazīmes, kas izriet no šīm pazīmēm, var uzlabot vai nomākt, izmantojot aromterapiju. Zīmju kombinācija, kas rada paaugstinātu stresu, var gūt labumu no ēteriskajām eļļām, kas samazina stresu, savukārt zīmes, tai pašā laikā zīmes, kuras veicina vadīšanas prasmes, var gūt labumu no enerģizējošāmēteriskajām eļļām. Ir daudzas iespējamās kombinācijas, kuras var izmantot dažādu mērķu sasniegšanai, taču šajā nolūkā ir svarīgi iegūt pamatzināšanas par aromterapiju.

Ievads aromterapijā

Smarža jeb aromāts ir viena no sajūtām jeb pamatmaņām, kuru nodrošina ožas receptori, kas reaģē uz gaistošu vielu klātbūtni gaisā.

Smaržas sajūta ir vienīgā sajūta, kas ir tieši savienota ar limbisko sistēmu. Tā ir smadzeņu daļa, kas kontrolē emocijas un atmiņas. Tādēļ smaržas var ievērojami ietekmēt to, kā mēs jūtamies un uzvedamies. Smarža var arī izraisīt neaktivizētas atmiņas, kas arī var ietekmēt mūsu emocijas un  izvēles.

Smaržas uztvere ir ne tikai fizioloģisks, bet arī psihisks process, tādēļ dažādi cilvēki smaržas var just atšķirīgi. Smaržu sajūtu ietekmē tādi fizioloģiski faktori kā elpošanas caur degunu kvalitāte, hormonālais fons, cilvēka vecums un dažādas slimības No psihiskiem faktoriem ožu ietekmē nervu sistēmas uzbudināmības pakāpe un dažāda individuāla pieredze.

Savienojums starp ožas nervu un limbisko sistēmu veido konkrētu rezultātu. Vidēji 3500 līdz 4000 receptoru deguna dobumā uztver smaržas. Uztvertā informācija tālāk tiek novadīta pa ožas nerva šķiedrām uz limbisko sistēmu.

Apvienojot šos divus procesus, veidojas aromterapijas pamats - ēterisko eļļu lietošana prāta un ķermeņa dziedināšanai.

Ar ēteriskajām eļļām saistīto potenciālo ieguvumu saraksts katru gadu palielinās. Ir zināmi vairāk nekā 100 terpēni, taču tas, kā katrs no tiem ietekmē cilvēku, joprojām nav pilnībā saprotams. Mēs zinām, ka tos ražo augi, lai veicinātu ilgtermiņa izdzīvošanu. Piemēram, tie var atbaidīt plēsoņas vai piesaistīt apputeksnētājus.

Dažas ēteriskās eļļas ir plaši pētītas simtiem gadu. Ir zināms, ka, lietojot šīs eļļas aromātiski, tās var apiet hematoencefālisko barjeru un tieši stimulēt specifiskus neirotransmiterus. Šī stimulēšana var izraisīt paaugstinātu enerģijas līmeni, samazinātu stresu vai jebkuru citu papildu efektu.Tās var arī iznīcināt vīrusus, sēnītes un baktērijas.

Vairumā gadījumu aromterapija ir saistīta ar ēterisko eļļu un  pamateļļu kombināciju, piemēram, mandeļu, kokosriekstu vai jojobas eļļu. Šo eļļu precīzās kombinācijas ir atkarīgas no vēlamā rezultāta. Piemēram, ir zināms, ka gan kumelīšu, gan lavandas ēteriskā eļļa mazina stresu un uzlabo miega kvalitāti.

Aromterapijas un astroloģijas mijiedarbība

Kā minēts iepriekš, dažādus dzimšanas diagrammas zodiaka zīmes var ietekmēt dažādi cilvēka emocionālās dabas, personības, garastāvokļa un pat fiziskās veselības aspekti. Piemēram, cilvēks, kurš dzimis ar Vērša saules zīmi, visticamāk, rīkojas lēni un nepatīk pārmaiņām.

Sakarā ar to Vērsim, kurš piedzīvo noteiktas pārmaiņas savā dzīvē, var rasties paaugstināts nemiers un stress. Tādējādi viņiem ir vērtīgi ēterisko eļļu maisījumi, kas var pazemināt šos simptomus.

Daudzi eksperti uzskata, ka cilvēka saules zīme palielina arī noteiktu fizisku kaites risku. Vērsis, visticamāk, izjutīs locītavu un muskuļu stīvumu, Auns ir vairāk pakļauts nopietnām galvassāpēm, un Lauva biežāk izjūt muguras sāpes. Atkal dažas ēteriskās eļļas ir lieliski piemērotas, lai mazinātu šos simptomus, kad tie rodas.

Vērša gadījumā eikalipta ēterisko eļļu var izmantot, lai atvēsinātu muskuļus un mazinātu iekaisumu. Rozmarīna eļļu, ylang-ylang eļļu un saldo apelsīnu ēteriskās eļļas var izmantot stresa un trauksmes mazināšanai, vienlaikus nodrošinot arī izsmalcinātu enerģijas palielinājumu.

Protams, ne katrs Vērsis cieš no sāpēm muskuļos, un ne katrs Auns piedzīvo galvassāpes. Galvenais, lai veiksmīgi izmantotu aromterapiju un astroloģiju, lai uzlabotu savu dzīvi, ir zināt, ko sagaidīt, bet arī pielāgoties, uzzinot vairāk par sevi. Tam būs nepieciešams uzzināt vairāk par savu dzimšanas shēmu, kā arī par ēterisko eļļu iedarbību.

Kad esat uzzinājis vairāk par zodiaka zīmēm un ēteriskajām eļļām, varat izveidot savu ēterisko eļļu kolekciju aromterapijas procedūrām. Tam vajadzētu būt ēteriskām eļļām un maisījumiem, kas palīdzēs mazināt simptomus vai pastiprināt tos, kuri nepieciešami, kas saistīts ar jūsu zīmi. Un laika gaitā, uzzinot vairāk par sevi, savu enerģiju un to, kā astroloģija ietekmē jūs personīgi, šai kolekcijai varat pievienot specifiskākas ēteriskās eļļas un maisījumus.

Jūsu dzimšanas diagramma nevarēs precīzi pateikt, kuras eļļas jums ir vislabākās, taču tā nodrošinās jums lielisku vietu, kur sākt. Turpmāk jums ir jāizpēta aromterapijas un astroloģijas māksla un zinātne.

Vai tas sāk izklausīties interesanti?

Aromterapija un astroloģija mani noteikti ieinteresēja! Cilvēkiem, kas dzimuši vienā un tajā pašā astroloģijas zīmē, galvenokārt ir līdzīgas personības iezīmes!

Tātad .... ja jūs saprotat dažas kopīgās īpašības, kas saistītas ar jūsu zodiaka zīmi, gan pozitīvas, gan izaicinošas, varat meklēt ēteriskās eļļas, lai palīdzētu jūsu personībai dziedēt gan emocionālās, gan fiziskās veselības problēmas.

Ir dažas ļoti labas grāmatas, kas iedziļinās daudzos sīkumos, ja jūs interesē šīs tēmas izpēte tālāk. Lieliskais augus speciālists un astrologs Niklass Kūpers uzrakstīja grāmatu "Slimības astroloģiskais spriedums", kas joprojām ir visizcilākais medicīnas astroloģijas teksts. Protams, tagad ir aktuālas grāmatas, kuras, iespējams, ir vieglāk lasīt un kuras vairāk balstās uz aromterapiju!

Bet, ja jūs interesē tikai daži astroloģijas pamati un kuras ēteriskās eļļas varētu būt vislabākās atsevišķām astroloģiskām zīmēm, tad šeit ir ļoti vienkāršota versija!

Astroloģija un aromterapija. Kuras ir Jūsu ēteriskās eļļas?

Auns

Valdošā planēta: Marss

Elements: Uguns

Pozitīvās iezīmes - Auns, pirmā astroloģijas zīme, ir dabiski vadītāji, kuri sasniedz mērķus, drosmīgi, ambiciozi, pārliecināti, aizrautīgi un labi organizatori! Arī kaislīgi, ugunīgi, atklāti, aizrautīgi, enerģiski, zinātkāri un vienmēr konkurētspējīgi!

Negatīvās iezīmes - dod priekšroku vadīt, nevis būt vadītiem ... “es vispirms” attieksme. Nepacietīgi, ja ātri rezultāti nav redzami ... kļūst garlaicīgi un virzās tālāk. Var būt arī ātri, impulsīvi un patīk argumentēt.

Veselības jautājumi - galva, smadzenes un acis pārvalda Auns. Viņi nesaslimst ļoti viegli un mēdz ātri cīnīties ar slimībām! Galvassāpju un ar stresu saistītu problēmu risks.

Vērsis

Valdošā planēta: Venera

Elements: Zeme

Pozitīvās iezīmes – Vērsis ir otrās astroloģijas zīme - uzticami, apņēmīgi, lojāli, praktiski un māju mīloši Viņiem nepatīk pārmaiņas! Viņi situācijās rīkojas cēli un visu dara kontrolētā veidā. Arī jūtīgi, maigi, mīloši un novērtē skaistumu un baudu, pateicoties tam, ka valdošā planēta ir Venēras.

Negatīvās iezīmes - Kad vērsim ir  izveidojies viedoklis, ir ļoti grūti to mainīt. Var būt nepiekāpīgs, spītīgs, pašaizliedzīgs un pakļauts greizsirdībai.

Veselības problēmas - Venēra regulē kaklu, kaklu un vairogdziedzeri. Noslieci uz kakla sāpēm, kakla un plecu stīvumu, saaukstēšanos un vairogdziedzera problēmām. Tā var būt arī tendence pārlieku ļauties, izraisot svara problēmas.

Ēteriskās eļļas – Kadiķis (Juniper), melnie pipari, rozmarīns un citrons ir lieliski sāpīgiem/savilktiem muskuļi, kā arī atvieglos muskuļu stīvums. Eikalipts, kadiķis un kumelīte palīdzēs mazināt rīkles iekaisumu. Lai uzturētu viņu juteklisko dabu var izmēģināt pačūliju, rozi un ylang-ylang.

Dvīņi

Valdošā planēta: Merkurs

Elements: Gaiss

Pozitīvās iezīmes - Dvīņi ir dzīvespriecīgi, ātri, asprātīgi, iztaujājoši un runīgi, tas viņus padara par lieliskiem ksarunu biedriem. Tie ir daudzpusīgi un var pielāgoties jebkurai situācijai, lieliski problēmu risināšanā. Būdami dvīņu zīme, viņiem ir arī iņ jaņ personības kvalitāte. Tas nozīmē, ka viņi var mainīt savu prātu un noskaņojumu kaprīzā veidā, bet var redzēt arī abas argumentācijas puses!

Negatīvās iezīmes - Ātri zaudē savaldīgumu, bieži ar nāvējošu mēli un ar noslieci uz neatbilstīgu garastāvokļa noskaņām. Viņiem ir tendence aizrauties ar lietām, un tie nebūt nav uzticami.

Veselības problēmas - Dvīņi, trešā astroloģijas zīme, regulē plecus, plaušas, rokas un plaukstas. Visvairāk pakļauti elpošanas ceļu, plecu, kakla un plaukstu slimībām.

Ēteriskās eļļas - lavanda, timiāns un eikalipts var palīdzēt elpošanas problēmu gadījumos. Baziliks, bergamots, greipfrūts un ingvers ir lieliski piemēroti asa prāta uzturēšanai.  Citas noderīgas eļļas ir jasmīns, ģerānija un neroli.

Vēzis

Valdošā planēta: Mēness

Elements: Ūdens

Pozitīvās iezīmes - vismazāk prognozējamās no visām astroloģijas pazīmēm. Vienā mirklī pacietīga un bezrūpīga, nākamā aizkaitināma un mainīgā garastāvoklī. Mājās un ģimenē ir gādīgi un rūpīgi. Vēža zīmē dzimušie ir emocionāli, jūtīgi, simpātiski un sirsnīgi. Arī ļoti intuitīvs, bieži ar īpašām psihiskām spējām!

Negatīvās iezīmes - pats fakts, ka tie var būt neparedzami. Dažreiz ir neizlēmīgai, pārlieku jūtīgi un emocionāli. Briesmu situācijā var būt mazliet neveikli un aizdomīgi.

Veselības problēmas - krūtis un kuņģis ir ķermeņa daļas, kas saistītas ar Vēža zodiaka zīmi. Kuņģa darbības traucējumi (ieskaitot čūlas), gremošanas traucējumi un ūdens aizture ir problēmas, kas raksturīgas šai zīmei.

Ēteriskās eļļas - piparmētru, fenheļa, bergamota un kumelītes ir labi, lai palīdzētu gremošanu. Citas vērtīgas eļļas, ko lietot vēža zīmē dzimušajiem ir kadiķis, rozmarīns un lavanda.

Turpinājums sekos

Lauva

Jaunava

Svari

Skorpjons

Strēlnieks

Mežāzis

Ūdensvīrs

Zivis

Pieteikties uz konsultāciju: kresan@inbox.lv

0
 .