🤷♀️Vai svecēm ir derīguma termiņš❓ Vai tās var izmantot❓
4. janvāris, 2023 pl. 9:55,
Nav komentāru

💯Iespējams, jūsu sveces derīguma termiņš ir beidzies, taču tas nenozīmē, ka tā ir jāizmet.
♨️Daudziem no mums, iegādājoties sveces, ir lielas ambīcijas. Mēs iedegsim šo vannas istabā, šo - dzīvojamā istabā, un varbūt iedegsim divas guļamistabā, lai tā smaržotu patiešām lieliski. Taču, pirms mums ir iespēja iedegt visas nopirktās aromātiskās sveces sezona jau ir gandrīz beigusies
♨️Mums atliek tikai uzdot vienkāršu jautājumu: Vai svecēm beidzas derīguma termiņš? Vai arī mēs varam saglabāt visas tikko iegādātās sveces nākamajam gadam? Īsā atbilde ir, ka sveču derīguma termiņš var beigties. Taču garā atbilde ir nedaudz sarežģītāka. Lūk, kas jums būtu jāzina.
✅Tipisks glabāšanas laiks
🔸Sveces kalpošanas laiks var ievērojami atšķirties atkarībā no tās sastāvdaļām. Piemēram, parafīna svece ar sintētiskām eļļām var kalpot gadiem ilgi, bet sveci, kas izgatavota no augu vaska un aromeļļām, vislabāk izmantot dažu mēnešu laikā. Labs noteikums ir aizdedzināt sveci 12 līdz 16 mēnešu laikā pēc tās iegādes.
🔸Katra svece ir atšķirīga. "Domājiet par to tāpat kā par konservu un saldētu pārtikas produktu ar konservantiem pirkšanu un bioloģisko produktu pirkšanu... [Un] izmantojiet tos atbilstoši."
🤷♀️Kāpēc beidzas sveču derīguma termiņš
🔺Saskaņā ar SDB Candle Co. īpašnieka Skota Dīna Brauna (Scott Dean Brown) teikto, svecēm var beigties derīguma termiņš, taču tās nesabojājas tāpat kā pārtika. Ja pārāk ilgi gaidīsiet, lai izdzertu litru piena, tas, iespējams, radīs briesmīgu aromātu un garšu, un jūs pat varētu saindēties ar to. Svece, visticamāk, to nedarīs. Vairumā gadījumu tā vienkārši sāks zaudēt savu krāsu vai aromātu - kas ir nepatīkami, ja jūs to iegādājāties, jo tā bija skaista un lieliski smaržoja.
🔺Tomēr dažkārt svecēm var beigties derīguma termiņš, līdz tās kļūst nederīgas (par to vēlāk). Sveču sastāvā parasti ir dažas sastāvdaļas: vasks, aromeļļas un krāsvielas. Katra no šīm sastāvdaļām laika gaitā var sabojāties, un tas ir iemesls, kāpēc sveces derīguma termiņš ir beidzies. Lūk, kā tas notiek.
✅Vasks
🔹Lielākā daļa sveču satur kāda veida vasku, un dažu vasku kalpošanas laiks ir ilgāks. Parafīna vasks (pazīstams arī kā naftas vasks) parasti kalpo ilgāk. Parafīns ir inerts, nereaģējošs un ļoti stabils. Saka, ka parafīna vaska kalpošanas ilgums nav noteikts.
🔹Bet dabiskajiem vaskiem, piemēram, sojas vaskam, ir tendence bojāties ātrāk. Sojas vasku iegūst no sojas pupiņu eļļas, kas ir augu izcelsmes produkts. Mēs negaidām, ka sojas eļļa, kas atrodas mūsu pieliekamajos, kalpos mūžīgi, un mums nevajadzētu gaidīt, ka sojas vasks mūsu svecēs arī kalpos mūžīgi.
✅Aromātiskās eļļas
🔻Lielākā daļa sveču tiek aromatizētas, izmantojot sintētiskās aromvielas, dabīgās aromvielas (piemēram, ēteriskās eļļas) vai to kombināciju. Laika gaitā šīs aromātvielas izkliedējas - un tās sāk smaržot arvien vājāk un vājāk. Ja sākumā svecei bija ļoti spēcīgs aromāts, tad laijam ejot, tas var kļut mazāk izteikts. Tā kā dažādi vaski atšķirīgi saistās ar aromvielām, arī mūsu sveču vasks var palēnināt vai paātrināt šo procesu.
🔻Ir vērts arī atzīmēt: Tā kā dabiskās aromvielas ir dabiskas, tās sadalās tāpat kā jebkura cita dabiska viela. Lielākoties tas nozīmē, ka mūsu svecei būs smalkāks aromāts. Taču dažkārt tas izraisīs atšķirīgu aromātu. "Katrai aromātiskajai eļļai ir savs unikāls novecošanās profils, tāpēc nav noteikta noteikuma, kā tā laika gaitā nogatavināsies. Jums tā var patikt vairāk vai mazāk - to rādīs tikai laiks.
✅Sveču krāsvielas
🔸Dažas sveces tiek krāsotas, izmantojot krāsvielas. Kad šīs sveces tiek pakļautas gaismas iedarbībai, jo īpaši saules gaismas iedarbībai, šīs krāsvielas sāk izbalināties vai mainīt krāsu. Ļoti bieži var novērot krāsu maiņu, kas var pāriet patīkamā tumši brūnā vai daudz mazāk patīkamā spilgti zaļā vai dzeltenā krāsā.
🤷♀️Kā noteikt, vai sveces derīguma termiņš ir beidzies?
🔺Ja svece izskatās vai smaržo citādi, iespējams, tā ir sākusi bojāties. Pievērsiet uzmanību sveces krāsai: vai tā izskatās izbalējusi? Vai tā ir kļuvusi dzeltena, zaļa vai brūna? Tās var būt pazīmes, kas liecina, ka svece vairs nav labākajā formā. Pievērsiet uzmanību arī tās aromātam. Ja aromāts ir izdzisis, mainījies vai pilnībā izzudusis, iespējams, ka jūsu svecei jau ir beidzies derīguma termiņš.
🔺Bet vai jūs joprojām varat to aizdedzināt? Varbūt. Ir divi faktori, kas nosaka, ka jūsu sveces degšanas laiks ir beidzies, - degšanas īpašības un estētika.
Dažreiz svece, kurai beidzies derīguma termiņš, ir tik ļoti mainījusies, ka to vairs nevar aizdegt: Tās degšanas īpašības ir pasliktinājušās.
✅Vai varat izmantot sveci, kurai beidzies derīguma termiņš?
💢Ja jūs varat veiksmīgi aizdedzināt sveci, iespējams, varat to izmantot arī turpmāk. Svece var mainīt krāsu vai smaržu, kas var atšķirties no tās, kad to iegādājāties. Ja tā joprojām labi deg, varat turpināt lietot sveci, zinot, ka, iespējams, ir pagājis labākais vizuālās vai aromātiskās pieredzes periods. Ja vien jūs neiebilstat pret to, kā jūsu svece tagad izskatās un smaržo atšķirīgi, jums viss būs kārtībā.
💢Tomēr dažas sveces, kurām beidzies derīguma termiņš, labāk atstāt neaizdegtas. Īpaši izmaiņas aromeļļā, bet zināmā mērā arī vaskā ... var radīt situācijas, kas var nosprostot dakti. Lai noskaidrotu, vai tā ir noticis, mēģiniet aizdedzināt sveci un novērojiet liesmu. Ja tā ir neticami maza, vai tā sprakšķ, vai arī tā aizvien nodziest? Šīs pazīmes nozīmē, ka jūsu svecei ir problēmas ar degšanas veiktspēju - un, iespējams, tā ir beigusies uz visiem laikiem (tāpēc tagad ir īstais laiks izņemt vasku no tauka un pēc tam atkārtoti izmantot burciņas).
🙏Būšu pateicīga, ja padalīsieties komentāros, kāda ir Jūsu pieredze par šo jautājumu.